Kjo është gruaja që veçohet me kafshën e sajë shtëpiake të pazakont

Një grua polake, që e kishte ëndërr ta mbante si kafshë shtëpiake një kërmill gjigant, ka treguar se e ka realizuar atë pasi e mori një të tillë nga një dyqan ku po mbahej i izoluar. Magdalena Dusza nga Krakovi i Polonisë ka vendosur që të jetojë me një kërmill shumë të madh pasi e shpëtoi atë nga kushtet e rënda ku po mbahej. Ajo e ka vendosur kërmillin në një hapësirë më të gjerë dhe shpesh e mban në gjoks dhe në duar… shtyp rek,lamen qe te lexoni lajmin te plote

ÇMENDURl – Me shkopi e godasin tigrin banoret e nje fshati ( VlDEO )

Në video shihen të paktën 40 fshatarë që pa mëshirë kanë godasin tigrin me shkopinj të mëdhenj,pasi ajo dëgjohet duke bërtitur nga goditjet e rënda.
Në pamjet lmike do të shikoni se si ata godasin pa mëshirë tigrin që qëndron i shtrirë në tokë.Ky veprim erdhi pasi kafsha sulmoi fshatin e tyre dhe plagosi nëntë vetë,.. Shtyp rekl,amen, ne menyre qe te jeni ne gjendje per ta lexuar artikullin e shkruar ne menyre te plote

Pse po kërkohet aq shumë kjo bimë cfar ka në të ?

Rallë dikush të ketë dëgjuar për këtë bimë. Një ndër bimët e përhapura në mbarë botën është “gjethja e dellit”. Ajo rritet në livadhe dhe rrin gjatësi nga më të ndryshmet. Në përgjithësi përdoret gjethja e saj për kura të ndryshme, por kërcelli i saj është shumë shërues. Kjo bimë përmban shumë vitamina dhe minerale, si vitamina C dhe K, pastaj taninë, pektinë, holinë, hekur, kalium, kalcium. Gjethet duhet të thahen në erë, e shëruese janë vetëm ato gjethe që përmbajnë ngjyrën e gjelbër edhe kur të thahen.…shtyp re,kIamen dhe vazhdo Iajmin ketu

PATJETËR TË LEXOHET – Nëse vëreni tek mishi kësi lloj vize, asesi mos e konsumoni

PATJETËR TË LEXOHET – Nëse vëreni tek mishi kësi lloj vize, asesi mos e konsumoni .. Gjithnjë e më shumë gjokse pulash tani kanë ‘vija të bardha’. Trupi njerëzor konsumon mish më shumë se kurrë, sepse mishi i pulës është një burim i njohur i proteinave.
Ato janë shirita të yndyrës që shfaqen si rrjedhojë e faktit që shumë zogj zhvillohen në fermat e fabrikës.
Këto vija të bardha tregojë se pulat kanë pasur një çrregullim të muskujve.
Ajo nuk është e dëmshme për t’u ngrënë por thjesht tregon mënyrën sesi janë rritur pulat. Për ta lexuar artikullin te plote, shtypeni re,klamen e meposhtme

Ia dhuroi veshkën një personi të panjohur, por kur e takoi pastaj, ndodhi befasia ..

Ia dhuroi veshkën një personi të panjohur, por kur e takoi pastaj, ndodhi befasia .. Ashley McIntyre e dinte se do të ndryshojë jetën e dikujt, kur vendosi ta dhurojë njërën veshkë, por kurrë nuk kishte besuar së një vendim i tillë do të ketë aq ndikim të madh në jetën e saj. Në radio kishte dëgjuar historinë e Danny Robinson (25), i cili kishte kaluar tri vite në listën e pritjes për transplantimin e veshkës.
Ashley ishte prekur aq shumë me historinë e tij, sa që kishte vendosur ta ndihmojë. Ajo kishte marrë informacione të bollshme për të riun e sëmurë .. shtyp rek,lamen ne menyre qe te lexoni lajmin te plote

E bën për një lek 19-vjeçaren shoferi i autobuzit : ku shkon me pantallona kaq të shkurtra? Zbrit poshtë!

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur brenda në autobus në Malmo të Suedisë.
Shoferi i autobusit i ka bërë moral një vajze të re pasi kishte parë që ajo kishte dalë e veshur me pantallona shumë të shkurtra. Ai e ka përzënë atë nga autobusi pasi vuri re që kishte ekspozuar shumë trupin. 19-vjeçarja Amanda Hansson mbeti e turpëruar nga veprimi i shoferit… shtyp rek,lamen e meposhtme ne menyre qe te lexoni lajmin te plote

SUREJA E BEREQETlT.Nese Keni Probleme Ne Shtepit e juaja, Kjo Eshte Surja Cila Largon Të Gjitha Problemet

Keni probleme ne shtepite tuaja, kjo eshte surja cila largon të gjitha problemet.SURJA E BEREQETIT.
Dëgjoje me kufje këtë sure (sure el bekare)ose Lexoje surën el bekare (arabisht,mundohesh ta kuptosh ne përkthim shqip si dhe me komentator(dijetar) të tefsirit. (Kjo është më e dobishmja.oselëshoje të dëgjohet në dhomë pa i penguar anëtaret e familjes.Nëse e veren se në shtëpi me të vërtetë janë rritur problemet, ngriten zërat dhe është shfaqur xhelozia, dije se shejtani është strehuar në të, andaj mundohu ta dëbosh atë nga ajo….Lexo artikullin e plote ketu

Mjeku më i njohur i të gjitha kohërave na tregon se çfarë mrekullie ndodh nëse vendosni një kapëse rrobash në vesh

Masazhi në disa pika të ndryshme të veshit, e njohur si teknika e refleksologjisë, mund të shërbejë për të lehtësuar disa dhimbje në zona të ndryshme të trupit.
Richard Randig, një refleksologjist i çertifikuar fokusohet në pika të ndryshme të presionit brenda veshit për lehtësimin e stresit, si dhe për lehtësimin e simptomave në zona të tjera të trupit.…shtyp re,kIamen dhe vazhdo Iajmin ketu

Kjo Grua U Shtir Për 28 Vite Si E Verbër, Arsyeja Do Ju Lërë Pa Mend

Rreth 28 vjet më parë, Carmen Jiménez, nga Madridi, Spanja, u bë krejtësisht e verbër për shkak të një dëmtimi të rëndë të syve.Të paktën kështu u tha të gjithëve, përfshirë edhe familjen e saj, sepse ishte e lodhur nga përshëndetjet me njerëz që nuk donte t’ju fliste.Gruaja, sot 57-vjeçe, u zbulua se ajo gjithmonë kishte qenë në gjendje për të parë në mënyrë të përkryer, një zbulim që familjen e saj e tronditi edhe pse gjithmonë kishin dyshuar që diçka nuk shkonte me gjendjen e saj.Bashkëshorti i saj ka tentuar shpeshherë t’i bëjë teste për ta vërtetuar nëse ka bërë përmirësime me shikimin, por ajo nuk ka pranuar asnjëherë.shtyp re,klamen dhe vazhdo

Isha e lodhur nga takimi më njerëz në rrugë dhe ndalimi për t’i përshëndetur, kurrë nuk kam qenë ndonjë person shumë social dhe duke pretenduar të jem e verbër kam qenë në gjendje të shmang shumë përgjegjësi sociale”, tha Carmen për “Hay Noticia”.Përveçse duhet të jepte shpjegime të shumta për familjen dhe rrethin shoqëror për gënjeshtrën e saj, tani Carmen duhet të përballet edhe me ligjin sepse regjistrimi i saj si i verbër i mundësonte marrjen e një ndihme financiare.Unë me të vërtetë do të befasohesha nëse ky arsyetim i Carmen është i vërtetë, por nëse është, atëherë kjo është gjëja më e çmendur që kam dëgjuar.

SHQlPTARl Nga Bostoni i Amerikës pas 22 vjetësh shkeli në Kosovë, momenti kur takon vëllezerit që i la të vegjël (VIDEO)

Nga Bostoni i Amerikës pas 22 vjetësh shkeli në Kosovë.
E për 45 vjeçarin Nazmi Berisha nga Gurbardhi i Malishevës është shumë emocional momenti kur i përqafon vëllezërit që i kishte lënë shumë të vegjël, njofton Klan Kosova.Edhe e ëma e tyre, mes lotësh gëzimi mezi rrëfen përqafimin e tre bijve të saj pas kaq shumë vitesh.
Mihanja u befasua edhe nga kërkesa e të birit me të hyrë në shtëpi, në fillim të këtij muaji… shtyp re,klamen e meposhtme qe te lexoni lajmin te plote