Pamje të rënda! Ja si 4 arinj shqyejnë ujkun në kopshtin zoologjik//VIDEO + 16/

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në kopshtin zoologjik të Dierenrijk në Holandë, ku 4 arinj kanë shqyer një ujk.
Siç shihet edhe nga VIDEO, arinjtë e kanë kapur ujkun dhe e tërheqin fort duke e lënë të ngordhur. Ndërkohë që dy ujq të tjerë përpiqen t’i vijnë në ndihmë mikut të tyre, por pa asnjë rezultat, pasi forca e ariut është shumë më eshtyp re,klamen dhe vazhdo shikoje vi.deon

Dyluftimet për jetë a vd.ekje! Shihni përballjet më të përgjakshme mes kafshëve të egra/ Video

Afrika është një nga vendet më të bukura në botë sa i përket botës së kafshëve., pasi aty mund t’i gjesh sëbashku të gjitha llojet dhe racat.
Por shpesh ndodh që në këtë botë të egër të ketë dhe dyluftime vdekjeprurëse mes kafshëve të llojeve të ndryshme. Videoja e mëposhtme do ju tregojë se çfarë ndodh në këtë botë të egër dhe dyluftimesh mes kafshëve, shtyp re,klamen dhe shih vi,deon

E mbani mend Gjinon e Marigosë? S’do ta besoni si është aktori sot dhe ku ndodhet

Ishte një ndër komeditë më të pëlqyera dhe mjaft të preferuara për të gjitha moshat.Ju kujtohet Gjino tek komedia “14 vjeç dhëndër”, i cili luante rolin e bashkëshortit minoren të Marigosë?Ka kaluar kaq shumë kohë, por me siguri të gjithë e mbani mend dhe jeni kurioz si duket sot aktori,shtyp re,klamen dhe vazhdo ketu artikullin e plote

Merkel: gruaja më e fuqishme e botës duke u vetëshërbyer në market – Pamjet!

Në listën e grave më të fuqishme në botë, e cila përmbante 100 emra të grave të suksesshme në mbarë botën, revista “Forbes” ka listuar kancelaren gjermane, Angela Merkel të parë.Edhe pse njëra nga politikanet më të forta të botës, Angela Merkel shihet duke u vetëshërbyer në një market në Gjermani,shtyp re,klamen dhe vazhdo ketu artikullin e plote

​Kryeministri Haradinaj: Kosova votoi buxhetin më të madh në historinë e saj, 2 miliardë e 370 milionë euro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, përshëndet dhe uron miratimin në lexim të dytë të të Projektligjit për Buxhetin 2019 të Republikës së Kosovës, me 2 miliardë e 370 milionë euro, duke theksuar se ky është buxheti më i madh dhe më zhvillimor i deritanishëm i Kosovës, që do t’i paraprijë rritjes ekonomike prej 4.7 përqind,shtyp re,klamen dhe vazhdo ketu artikullin e plote

Amir: Nga një shk;atërrues i xhamive, tani ndërtues i tyre

Më parë quhej Balbir Singh. Ka qenë një fanatik hindus dhe se ka qenë i përfshirë në prishjen dhe shka.tërrimin e xhamive në Nën-kontinent. Njëra ndër xhamitë më të njohura që u prishën ishte edhe xhamia Babri në Ayodhyja. Ajo u shk.atërrua në vitin 1992 nga grupe radikale, pasi që, gjoja, qenkësh ndërtuar në një vend antik të tempullit hindus Ruinen. Si rrjedhojë të su.lmit dhe dhu.nës antimuslimane vd.iqën rreth 2000 njerëz dhe.shtyp re,klamen dhe shiko cfar hapet

E cu.ditshme: Miss Serbia bën shqiponjën shqiptare, cmenden serbët!

Irina Jovanka, përfaqësuese e Miss Serbia, bëri me duart e saj simbolin e shqiponjës në mes të një gare bukurie të mbajtur në Kosovë.Akti i saj ka shkaktuar shumë polemika në Serbia, dhe mediat atje po e quajnë skandal të madh veprimin e saj.
Miss Serbia disa herë bëri shqiponjen, simbolin e flamurit shqiptar, duke thënë se ishte “një formë e respektit” dhe se është “normale për ta bërë këtë”, tha ajo në një postim në,shtyp re,klamen dhe shikoje

Si do te deshironit që Allahu te pasuroj në 30 vitet e para të jetës apo në 30 vitet e fundit?

Një djalosh erdhi te Musai alejhis-selam që ta luste Allahun ta pasuronte. Musai alejhis-selam e pyeti se a dëshironte që Allahu ta pasuronte në 30 vitet e para të jetës apo në 30 vitet e fundit?Djaloshi u hamend dhe nisi të mendonte rreth këtyre dy zgjedhjeve. shtyp re,klamen dhe vazhdo

Më pas vendosi që Allahu ta pasuronte në rininë e tij, mbase nuk e dinte se a do të jetonte 60 vite. Nga ana tjetër ai harroi dobësinë, lodhjen e pleqërisë si dhe sëmundjen.Musai alejhis-selam i bëri lutje Allahut që ta pasuronte këtë djalosh në 30 vitet e para të jetës. Allahu i dha shumë pasuri këtij djaloshi.shtyp re,klamen dhe vazhdo

Oriz me mbetje plastike, ja si ta dalloni cili është i duhuri

Jeta e shqiptarëve duket se është në rrezik më shumë nga ajo që ne vetë konsumojmë.Së fundmi, po qarkullon lajmi se në vendin tonë, edhe orizi është me përmbajtje plastike, gjë që rrezikon shëndetin tonë.
Ne ju njohim me katër truke të thjeshta që ju ndihmojnë të dalloni orizin natyral nga ai plastik. Bëhet fjalë për katër teste që i gjeni edhe në videon shoqëruese: 1-Testi i densitetit të ujit: Shtoni dy lugë,shtyp re,klamen dhe vazhdo

LAJMI I FUNDIT: The,ret me thi;kë Kapiteni i Policisë së Kosovës

Kapiteni i Policisë së Kosovës, Ragip Bytyqi, është sul,muar fizi,kisht gjatë ditës së sotme me t,hikë nga një person në Pejë.
Sipas burimeve të Sinjalit, gjendja shënd,etësore e Bytyqi është e mirë dhe jashtë rr;ezikut për jetë. Po ashtu siç merr vesh Sinjali, Bytyqi është th.erur me thi.kë nga një person që sipas Policisë së Kosovës, ka probleme mentale.vazhdo shiko hap re,klamen