Alban Skenderaj kerkohet te ar,res,tohet ngase kenget e tija bajate pijaven keq njerëzit

Duket se Po.lic ia e Kosovës, Njësia e Foreznikës së Al koolizuar, kanë një pistë të re het imi në lidhje me rr ahjen e përgj aks hme që. ndodhi mbrëmë në Beer Fest. Sipas të dhënave që kanë dalë pas intervistimit të personave që janë përfshirë në rrahje, është kuptuar që në fakt rrahja ka ndodhur si pasojë e dehjes së keqe që ka ndodhur gjatë kohës sa ka kënduar Alban Skenderaj në skenë. shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Shaci detyrohet ta ndërpres pushimin pasi shefi gjerman e lut: Zurück bitte, wir kapitulieren

Një bashkatdhetar që jeton në Munchen të Gjermanisë, por që ka ardhur për të kaluar pushimet e verës në Kosovë, është detyruar ta ndërpresë pushimin pas lutjeve të mëdha që ia ka bërë shefi gjerman.
Siç dihet botërisht, shefat gjerman i kanë pikë të dobët punëtorët nga Kosova, pasi që të gjithë e dimë historinë sesi shefat ja lënë edhe kerrin e banesën punëtorëve shqiptar.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Hajde Urime: Sot pritet të liberalizohen vizat për të 3-ën herë

Fakti se vizat për kosovarë janë liberalizuar deri më tani dy herë, politikanët e Kosovës nuk po ngopen. Ata janë nisur drejt Brukselit për tu takuar me zyrtarë të BE-së të cilët pas presionit të politikanëve të Kosovës, do t’i liberalizojnë vizat për të tretën radhazi.
Këtë lajm e ka bërë të ditur gazetari i shtetit, Baton Haxhiu, i cili gjendet me delegacionin politik të Kosovës në Bruksel. Sipas tij, në orën,,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Ishte ne eurovision: Këngëtarja e njohur martohet në xhami me rite islame

Jamala e cila triumfoj vitin e kaluar në festivalin evropian me këngën “1944”, është martuar sot me të fejuarin e saj Bekir Suleimanov.E veshur më një vello të gjatë dhe të mbuluar deri tek koka, këngëtarja me origjinë tatare nga Krimeja, është martuar me rite islame sot në Kiev në një ceremoni mjaft private, ku para të pranishmëve çifti kanë dhënë betimin për njëri-tjetrin, transmeton magazina.al.
Ndryshe, Jamala i sjelli fitoren e dytë Ukrainës në Eurovision vitin e kaluar me këngën e cila kishte temë debimin e tatarëve nga Krimeja në luftën e dytë botërore nga Stalini.
Më poshtë shihni pamjet në Video:

Pol;icia e Kosovës shka;tërron rrjetin kr;imi;nal “ChickenFingers”, ar;re;ston 167 hajna të pulave

Një aksion i madh i Polciisë së Kosovës i realizuar në orët e para të mëngjesit në tre qytete të Kosovës ka rezultuar me sukses duke shkatërruar një nga rrjetet më të mëdha kriminale në Kosovën e pasluftës, e njohur me nofkën “ChickenFingers” që ka organizuar më qindra-mijëra vjedhje massive të pulave anëmbanë Kosovës.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

A ju kujtohet Paola e Piter Panit? Shikoni çfarë i paska ndodhur para pak ditësh

Me embelsine dhe zgjuarsine e saj mori zemrat e publikut gjate emisonit per femije sezonin e kaluar.Paola, vogëlushja e “Piter Pan”, dy ditë më parë festoi ditëlindjen dhe mbushi 6 vjeç.
Paola fitoi dashurinë e të gjithëve me çiltërsinë e saj prej fëmije dhe ëmbëlsinë që e karakterizonte. Ka kaluar më shumë se një vit që nga sezoni i parë i “Piter Pan” dhe Paola tanimë është rritur.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Në këtë ditë të veçantë e ëma e Paolës postoi një foto të mrekullueshme ku ajo shfaqej duke buzëqeshur para apartatit fotografik, në një sfond plot me ëmbëlsira e tollumbaca.

Hashim Thaçi kërkon korrigjim të kufijve edhe me Maqedoninë: Bllaca është e jona, ju merrne Kaçanikun

Presidenti i vendit, njeriu i cili gjithëherë është në gatishmëri që të bëjë gjurudlli nëpër Kosovë,
pas idesë që të korrigjohen kufijtë me Serbinë duke ia kërkuar Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin tashmë ka dalë me një kërkesë të re edhe ndaj Maqedonisë.shtyp re,klamen dhe vazhdo

Sipas Zyrës së Presidencës, tashmë Kosova është bërë gati që ta kërkojë edhe nga Maqedonia korrigjimin e kufijve pasi që Shkëlqësisë së Tij, Zotit Hashim Thaçi i ka rënë ndërmend që Maqedonia na ka bërë me hile në demarkacionin me të.shtyp re,klamen dhe vazhdo

Doberdushii shk;akton tër;met në Stacion: Publikon listën e poli’cëve që s’ju qohet

Duket se nata nuk ka mbarim në Stacionin e Policisë ku po qëndron Burdushi në parab.urgim. Pasi është keqtr.ajtuar mizo.risht nga dhjetra policë që po presin në rend për ta pyetur nëse i ka trad.htuar gruaja ndonjëherë, gjen.dja vazhdon të mbetet ala.ramte.Sidomos pasi që Burdushi i ka treguar një polici sa gllup eshte, dhe sesi gruaja e tij e ka tra.dhtuar me 10 veta, gjendja ka eska.luar.shtyp re,klamen dhe vazhdo

Shneta: Çifti që u ngut dhe ia la emrin djalit Interpol, tash kërkon t’a ndërroj por është shumë vonë

Ai ka lindur në rundin e parë të votimit në Asamblenë e Përgjithshme të Interpol-it që u mbajt sot në Dubaj. Babai që me njërën dorë mbante ballin e bashkëshortes dhe me tjetrën telefonin për të shikuar nëse Kosova po pranohej në Interpol, merr një lajm jo të mirë; Kosova nuk u pranua në rundin e parë, por lajmet dolën poizitive se kjo do të ndodhte në,shtyp re,klamen dhe shiko videon

Rrena: Lindi në vitin 2012 kur festohej liberalizimi – Viza Shabani 6 vjeç, vu’an nga dep’res’ioni

Viza Shabani ka filluar ti kuptojë lajmet dhe një nga gjërat që ajo dëgjon më së shpeshti është emri i saj. Por nuk e kupton pse është kaq e rëndësishme, e as se sa në mënyrë të budallme i është lënë emri asaj.
Babai i saj krenar tregon sesi në vitin 2012 kur i liberalizuan vizat dhe zyrtarë të lartë shtetëror festonin duke hapur shampanja, kur kishte marrë lajmin se i kishte lindur vajzë. Ky lajm i kobshëm, megjithatë lumturohej nga gëzimi se ishin liberalizuar vizat, dhe kësisoj ai mund ta shiste vajzën e tij në,shtyp re,klamen dhe vazhdo