==¡LO LOGRARON! ‘AVENGERS: ENDGAME’ YA ES LA PELÍCULA MÁS TAQUILLERA DE LA HISTORIA

Durante el panel de ‘Marvel Studios’ en la San Diego Comic Con se dieron a conocer muchas buenas noticias para todos los fanáticos de la franquicia, quizá lo más sobresaliente fueron las películas y series de la fase 4 del ‘MCU’, sin embargo también se dio a conocer que ‘Avengers: Endgame’ ya es la película más taquillera de la historia.
Así es amigos, luego de una fuerte batalla en contra de ‘Avatar’ (2009) del reconocido cineasta James Cameron, el filme del ‘MCU’ dirigido por los hermanos Russo por fin ganó el título de la película más taquillera de la historia.

: -ESTAS SON LAS 7 PELÍCULAS DEL TOUR DE CINE FRANCÉS 2019

Entre septiembre y octubre de 2019, se llevará a cabo el Tour de Cine Francés en su edición de 2019, una fiesta de cine que no sólo promueve el trabajo fílmico del país europeo, sino que ofrece a las audiencias mexicanas distintas opciones del quehacer cinematográfico a nivel mundial. Con las fechas de arranque más cercanas, los organizadores del Tour revelaron las siete películas francesas que formarán parte del la edición 23. mira la video de bajo

HABLE MÁS FUERTE QUE TENGO UNA TOALLA: MATT GROENING CONFIRMA SECUELA DE ‘LOS SIMPSONS: LA PELÍCULA’

Chan, chan, chaaaan… y por que nunca es suficiente si se trata de la fiebre simpsoniana, Matt Groening acaba de confirmar que habrá una secuela de Los Simpsons: La película, al menos así lo informa NME, y ya nos tiene a todos más emocionados que Homero cuando entró a trabajar a los bolos del tío de Barney.

Esto, al parecer, lo habría dicho Groening en la Comic-Con de San Diego, afirmando que Disney estaría dispuesto poner la lana para esta secuela, después de la compra histórica de Fox de la Casa del Ratón más famoso del mundo a principios de este año.

‘Je shumë fallco’, Gazetari e turpëron Bora Zemanin në ‘shtëpinë e saj’

Gazetari i njohur Ervin Kurti ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin “3-shat” ku është vendosur përball Romeos, Donaldit dhe Borës dhe i është përgjigjur pyetjeve të tyre.

Në një moment moderatorja e ka pyetur se nëse i duken fallco Donaldi me Romeon dhe ajo si prezantues dhe Ervini e ka lënë pa fjalë me përgjigjen. “Këta të dy hajt më sepse janë edhe aktorë dhe e mbulojnë me humorin, por Bora është shumë ‘fake’”, tha Ervini ndërsa Bora e surprizuar nga përgjigja e pyeti: “Ou, pse more jam fake? Unë s’jam as e bërë.”

E Fundit: Si ke Rolex me rrogë gazetari? Ilda Bejleri: Gjyshja ime vjen nga një familje e njohur

Ilda Bejlerin jemi mësuar ta shohim gjithmonë të rrethuar nga luksi. E duket se s’jemi të vetmit, pasi edhe një nga fansat e ka pyetur rreth burimit të të ardhurave që gazetarja sportive ka.

Ditën e djeshme moderatorja e njohur i është përgjigjur pyetjeve të fansave në Instastory dhe njëri prej tyre e ka pyetur për jetën luksoze që bën.

“Si arrin të blesh rolex me rrogë gazetarie?”, e ka pyetur fansi Ildën e cila nuk ka ngurruar të japë një përgjigje për këtë pjesë. “Sqarim: fakti që jam gazetare dhe padyshim paguhem shumë mirë, nuk do të thotë që nuk kam të ardhura familjare, për më tepër që gjyshja ime vjen nga një familje e vjetër “tironce” shumë e njohur e me tradita. Ps. Hera e parë që shpjegoj kaq shumë,”, ka përfunduar moderatorja e Digitalb.

<3 Dua dhe Anwar çdo herë e më të dashuruar, dalin të lumtur nga darka romantike

Prej disa javësh, kryefjala e mediave është bërë romanca e re e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipës, me vëllain e motrave Hadid, Anwar-in.Pas ndarjes nga Isaac Carew, Dua u pa në shoqërinë e 20-vjeçarit dhe gjatë një festivali çifti u fotografua në momente intime.Gjithashtu, Anwar ishte i pranishëm në njërin prej koncerteve të Duas së bashku me motrën e tij, modelen Gigi Hadid, teksa e ndiqnin nga publiku performancën e saj.
Tashmë, e gjithë familja e Anwar-it e ndjek Dua Lipën në Instagram dhe çifti duket më i pandashëm se kurrrë. hap me poshte per me teper

<3 Dua dhe Anwar çdo herë e më të dashuruar, dalin të lumtur nga darka romantike

Prej disa javësh, kryefjala e mediave është bërë romanca e re e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipës, me vëllain e motrave Hadid, Anwar-in.Pas ndarjes nga Isaac Carew, Dua u pa në shoqërinë e 20-vjeçarit dhe gjatë një festivali çifti u fotografua në momente intime.Gjithashtu, Anwar ishte i pranishëm në njërin prej koncerteve të Duas së bashku me motrën e tij, modelen Gigi Hadid, teksa e ndiqnin nga publiku performancën e saj.
Tashmë, e gjithë familja e Anwar-it e ndjek Dua Lipën në Instagram dhe çifti duket më i pandashëm se kurrrë. hap me poshte per me teper

Roze;_Këngëtaret tona shumë të dashura në Instagram me njëra-tjetrën, por si janë gjërat në jetën reale?

Me siguri se e keni vërejtur dashurinë e madhe që po shpërndajnë për njëra-tjetrën këngëtaret e estradës sonë.Në secilin postim që secila bën, komplimentet i vërshojnë fotot, e jo vetëm nga fansat e tyre përkatës, por edhe nga artistet tjera të cilat gjejnë fjalët nga më të mëdha e më të veçanta për të komplimentuar koleget e tyre.Më pas këto komplimente përcillen me emotikona plot me zemra e me puthje. Por, sa është e vërtetë kjo ‘dashuri’ mes tyre? shiko me poshte…

V I P :- Pa pikë mëdyshje, Ermal Mamaqi tregon se cila është e preferuara e tij me Kejvinës dhe Belindës

Dy velinat, Kejvina Kthella dhe Belinda Dragoti u bënë shumë të njohura pas paraqitjes së tyre në “Xing me Ermalin”, ku shpeshherë krijonin edhe situata qesharake me moderatorin Ermal Mamaqin apo situata të sikletshme me pyetjet që i drejtonin VIP-ave. Në mars të këtij viti Kejvina u largua nga “Xing me Ermalin” dhe në vend të saj erdhi një tjetër bukuroshe, Belinda. Me të dyja vajzat Ermali ka treguar se ka një marrëdhënie shumë të mirë, por cilën prej tyre ai do më shumë, hap rek;lamen dhe vazhdo

EFundit : – Falë FaceAppit gjejnë djalin e rrë’mbyer para 18 vjetësh

Aplikacioni FaceApp i cili është bërë vi ral ditëve të fundit, përmes të cilit mund të plakni veten, përtej të qenit një aplikacion argëtues duket se ka rezultuar edhe i dobishëm.

Një 21-vjeçar, i cili ishte rrëm byet kur ishte vetëm 3 vjeç, u ribashkua me familjen e tij pas 18 vjetësh, pasi poli c ia arr iti ta gjente falë përdorimit të teknologjisë së plakjes së fytyrës që ofron ky aplikacion.
Kështu, u përdor një foto e të zhdukurit kur ishte 3 vjeç, dhe përmes FaceAppit u arrit te një fytyrë më e vjetër, hap rek’lamen dhe vazhdo