Pyjet e Amazonës që digjen kapen edhe nga sateliti i NASA-s\FOTO/

Zjarret e shumta që djegin pyjet e dendura në Amazonë kanë krijuar një mur masiv tymi që mund të shihet nga Hapësira, duke shkaktuar një gjendje të jashtëzakonshme. Një numër rekord i zjarreve janë regjistruar këtë vit, sipas agjencisë së kërkimit hapësinor të Brazilit dhe janë përgjegjës për shkaktimin e errësirës në vend për shkak të reve të mëdha të tymit dhe hirit.shtyp re,klamen dhe vazhdo

FOTO/ As nuk e provuan! Çiftit i rrëzohet torta thuajse 600 $ para syve

Ceremonia e prerjes së tortës në çdo dasmë duhet të jetë një moment i veçantë, por për këtë nuse dhe dhëndër ajo shkoi keq në mënyrë të gabuar, pasi torta e tyre 545 $ u rrëzua përpara se ata të mund ta shijonin.
Chloe, 28 vjeçe, dhe Aaron Bailey, 29 vjeçe nga Hampshire, kishin vënë 100 dollarë shtesë për ëmbëlsirën e tyre me tre nivele, të sjella në mënyrë të sigurt në vendin ku edhe u mbajt dasma në Northbrook Park, Surrey, për të shmangur ndonjë rrezik për të.shtyp re,klamen dhe shikoji fotot

VIDEO: Njihuni me qytetin e shpatave, ja ku gjendet

Toledo, një qytet i lashtë me mure guri ndodhet në Spanjën qendrore dhe ka qenë qendra e krijimit të shpatave dhe madje edhe e luftëra me shpata për mijëra vjet.
Historia e armëve të qytetit daton që nga Perandoria Romake, kur perandorët morën një simpati me tehet e punuar në Toledo për shkak të forcës dhe cilësisë së tyre. shtyp re,klamen dhe shihni

Mahnitese: Krijesa të çuditshme dhe mis;terioze tmer;rojnë turistët! Askush nuk e di çfarë janë..(video)

Disa krijesa misterioze dhe shumë të çuditshme, kanë shokuar një grup turistësh në Raily Bay në Tajlandë.
Siç shihet edhe ne video, krijesa misterioze të mbuluara me lesh dhe tqë ecin me dy këmbë, kryejnë disa rituale të çuditshme në det.Videoja është filmuar në Raily Bay në Tajlandë, ndërsa dëshmitarët shprehen se ndihen të tronditur nga ajo se çfarë panë. Pamjet janë regjistruar nga Jamail Kawai, ndërsa,shtyp re,klamen dhe shiko

V

E fundit: U arrit, robotët do kryejnë ope;racione tek njerëzit në vend të mjekëve

Robotët me aftësi ekstra janë shtuar shumë dhe do të paraqiten në Konferencën Botërore të Robotëve 2019 në Pekin, duke filluar nga 20-25 gushti dhe pritet të tërheqin gati 200 të ftuar nga 22 vende të botës.
Konferenca përmban një seri fushash ekspozitash për teknologji dhe produkte të reja robotike – përfshirë logjistikën mjekësore, me inteligjencë – si dhe katër gara me 4500 pjesëmarrës,shtyp re,klamen dhe vazhdo

VIDEO/ Një planet i huaj në Tokë

Fotografi i peizazhit Andrew Studer na e tregon planetin tonë në një dritë të re sikur të ishim në një botë tjetër. Ai ka gjetur një mënyrë për të na dërguar në hapësirë pa pasur nevojë për një raketë, e ka gjetur planetin jashtëtokësor brenda Tokës. Në serinë e tij të fundit të fotografive, Space to Roam ( Shëtitje në Hapësirë), Studer tregon bukurinë e botës tjetër të Amerikës Jugperëndimore me ndihmën e një veshjeje eksploruesi si të ‘astronautëve’. shtyp re,klamen dhe vazhdo

“>Video

VIDEO/ Në Japoni trenat kanë tinguj të ndryshëm për çdo ndalesë

Ndërsa shumica e stacioneve të trenave paralajmërojnë pasagjerët me ding donget e tyre të zakonshme trenat në Japoni trajtohen në një mënyrë krejt të veçantë dhe unike.
Minoru Mukaiya është krijuesi i ideve që fshihen pas këtyre tingujve. Ai ka bërë rreth 200 tinguj të dallueshëm për mbi 110 stacione ku çdo stacion identifikohet me tingujt e vet.shtyp re,klamen dhe vazhdo

:( Debajo De Un Puente Este Perrito Iba Morir De Hambre Y Dolor, Hasta Que Una Mujer Lo Encontró

Aunque pareciera que el mundo está perdido con tantas terribles historias que escuchamos a diario, tenemos que reconocer que también existen historias que nos devuelven la fe en la humanidad, tal es el caso de Pia, una mujer que hizo algo grandioso por un pequeño ser que necesitaba que alguien prestara atención en él y lo rescatara. Mientras caminaba por las calles de Buenos Aires, Argentina, Pia observó a un perrito enfermo, abandonado y cubierto de llagas por todo su cuerpo esperando la muerte… para leer ma s de aba,j0

Sabias: Declaran A Las Abejas Como El Ser Vivo Más Importante Del Mundo

Después de un duro debate por parte de la Sociedad Geográfica Real de Londres, el Instituto Watch declaró a las abejas como la especie más valiosa en el mundo entero.Esto se debe a que su producción es de gran consumo para los seres humanos y de un valor inmenso, aunque es muy diferente a lo que ellas obtienen de los seres humanos. Lo más importante que llevan a cabo las abejas no es la producción de miel sino la contribución que tienen hacia las plantas alrededor del mundo;mira la vido de aba,j0

?//Millonario Usa Su Fortuna Para Construir Yate Que Recoge 5 Toneladas De Plástico Diarias De Los Océanos

De manera algo insólita y a diferencia de otros multimillonarios enfrascados en cómo vilipendiar su fortuna, el magnate noruego Kjell Inge Røkke no nació rico ni tuvo la suerte de pertenecer a una familia adinerada. Antes de convertirse en dueño de casi toda la flota marítima del conglomerado financiero Aker ASA y alcanzar un valor en activos estimado en casi 3.000 millones de dólares, Kjell era un pescador sin mucha suerte y medianas ambiciones… mira la vi.deo de aba,j0