Kurti: Nëse arrihet paga mesatare në sektorin privat 600 euro, s’ka ikje nga Kosova

Sipas Albin Kurtit, kryetarit të VV-së, nëse paga mesatare në sektorin privat tejkalon atë të sektorit publik, dhe arrin në 600 euro, s’do të ketë më ikje nga Kosova.
Ai ka thënë se drejtësia dhe punësimi janë dy prioritetet kyçe të Vetëvendosjes, pas fitores në zgjedhjet e 6 tetorit.vazhdoni artikullin e plotë më poshtë/hap re,klamën

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir