Huawei P30 Pro kamerası neler sunuyor

Yeni tanıtılan Huwaei P30 Pro kamera anlamında çıtayı yükselten bir cep telefonu oldu. Yeni modelin kamera detaylarına göz atıyoruz.
Konu kamera olduğunuz günümüz telefonları içinde en öne çıkan marka Huawei haline geldi. Özellikle son yıllarda birbiri ardına ürettiği modelleriyle dikkat çeken markanın bu alandaki en yeni modeli Huawei P30 Pro oldu. P20 ve Mate 20 ailesi ile başlayan gelişmiş kamera detayları bu modelde adeta zirveye ulaşmış durumda. Gelin bu en yeni modelin kameralarına bir göz atalım:

Huawei P30 Pro kamerası neler sunuyor?

Huawei’de amiral gemisi sınıfında iki farklı model yer alıyor: Biri P diğeri Mate ailesi. P30 Pro bu ailenin en yeni modeli olurken diğer tarafta en yeni model halen Mate 20 Pro. Kişisel olarak P20 Pro kamerasını (özellikle siyah beyaz kamerası yüzünden) daha çok sevsem de halen kullandığım bir model olan Mate 20 Pro’nun da özellikle geniş açı fonksiyonlarıyla öne çıktığını belirteyim.

Huawei P30 Pro kamera detayları.P30 Pro modeline dönecek olursak, ana kamera tarafında bizi 4 kamera modülü karşılıyor. Aslında fotoğraf için kullandığımız kamera sayısı 3. Bu üç kameradan 40 MP olanı ana kamerası görevine sahipken, 20 MP olanı ulta genişaçı, 8 MP olanı ise 5X optik zoom özelliği bulunan kameralardan oluşuyor. Dördüncü kamera ise ToF yani Time of Flight olarak adlandırılıyor ve derinlik algısı ve AR çalışmaları için kullanılıyor.Huawei P30 Pro’nun 40 MP kamerası f/1,6 diyafram açıklığına sahip. Kullanılan sensörün ise boyutu büyümüş ve 1/1.7 inç boyutunda OIS (optik titreşim engelleme) özellikli bir kamera. 20 MP ikinci kamera ise ultra genişaçı özelliği sunuyor. Bu kameranın diyafram açıklığı ise f/2.2. Sensör büyüklüğü ise 1/2.7 inç. Son kamera olan telefoto ise 8 MP çözünürlük sunuyor ve f3.4 diyafram açıklığı, 1/4 inç sensör büyüklüğü ve 125 mm odak uzaklığı ile geliyor. Bu kameranın optik zoom değeri ise 5X.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir