EA Access nedir? Nasıl kullanılır?

Bu yazımızda dijital oyun mağazalarının oyunculara etkisine ve EA Access paketinin ne olduğuna, ne işe yaradığına göz atıyoruz.
PlayStation Plus, Xbox Gold -Game Pass, Uplay gibi birçok oyun mağazası mevcut. Artık hemen hemen her yapımcı firma kendi özel mağazalarını açmak konusunda oldukça heyecanlı. Bunların bazıları popülerleşme sürecine giriş hakkı kazanmış olsa da bazıları tarihin tozlu sayfalarında kendisine yer ediniyor, ya da kar edemiyor.

EA Access nedir? Nasıl kullanılır?

Özellikle son zamanlarda iyice popülerleşen Epic Store, oyun dünyasını adeta ikiye bölmüş ve tartışmalara sebebiyet vermiş durumda. Geliştirici firmaların oyunlarını Steam üzerinden çekmesi ve Epic Store’a kaydırması en çokta oyuncuları etkileyen bir durum.

Zamanında tek bir platform üzerinden istediğimiz her oyunu bulabilirken şimdiyse birçok farklı mağazaya üyelik ücreti vermek zorunda kalıyor ve gereksizce farklı alanlarda yer edinmek durumunda kalıyoruz. Peki neden? Cevabı oldukça basit aslında; ”rekabet”. Bu konuda tüketicilerin önemi bir bakıma ikinci plana atılıyor.Peki ya işini iyi yapanlar? Tabii ki de var. Devamlı yapılan kampanyalar ve indirimler oyuncuları platforma çekmek adına güzel stratejiler. Buna en büyük örnek olarak PlayStation Plus ve Xbox Gold – Game Pass’i verebiliriz. Her ne kadar yapılan zamlar bizleri üzüyor olsa da bazı aylarda verilen ücretsiz oyunlar bu açığı çok güzel bir şekilde kapatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir