Humbisni 4-5 kilogramë në javë me dietën e mrekullueshme me majdanoz

Majdanozi është një përbërës që kryesisht përdoret për zbukurim, por përveç kësaj, majdanozi përmban katër herë më shumë vitamina C se portokalli, duke qenë një stabilizues i mirë. Gjithashtu është i shkëlqyer për mëlçinë, një kurë e mahnitshme për veshkat etj.
Përveç vitaminës C, majdanozi përmban gjithashtu 20% proteina, flavonoide, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

A të qaj 5 minuta? Njihuni me Rean e vogël që i bëri shqiptarët te qeshin me lot

A të qaj 5 minuta? Njihuni me Rean vajzën e vogël, videoja e së cilës u bë virale në rrjetet sociale.Në video Rea 5 vjeçe i kërkon leje mamit të saj të qajë për 5 minuta teksa shikon filimin e saj të animuar.

Rea ishte e ftuar në Why?Not të Roza Lati në Ora News ku iu bë dhe një surprizë, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

Ide per kuzhina: Mikrovala nuk shërben vetëm për ngrohjen e ushqimit

Furra e mikrovalës nuk është zgjedhje e duhur për llupësit e ushqimit, mirëpo nëse nuk keni kohë, racion të shpejtë dhe të shijshëm mund të gatuani edhe në të.
Vezët – të gjitha llojet e vezëve mund t’i gatuani në mikrovalë. Për omëletë spërkateni tepsinë me vaj, shtoni vezët, pak qumësht, kripë dhe piper dhe përzieni me pirun. Futni në mikrovalë për një minutë, pastaj përzieni. Nëse është e mjaftueshme, ktheni në furrë edhe gjysmë minute. Për vezë syze, pjatën e zbrazët futeni në furrë dy minuta, pastaj shtoni gjysmë luge të vogël gjalpë që të shkrihet dhe. shtyp re,klamen dhe vazhdo

FOTO/ Ishulli i pashkelur me banorë pre;historikë! Besohet se kush niset ta vizitojë v;des…

Është një ishull në botë ku as më guximtarët nuk ka arritur të futen. Ai është ishulli Sentinel i Veriut, në Gjirin e Bengalit, që ka popullatën e fundit në tokë që nuk është kontaktuar nga qytetërimi modern prej të paktën 50 mijë vitesh. Banorët e këtij vendi godasin me shigjeta këdo që shkel në atë vend. Viktima më e fundit ishte një misionar i krishterë amerikan që donte t’i kontaktonte e të përpiqej të përhapte fenë e tij. Edhe pse vizitat pranë ishullit ishin të ndaluara me ligj, ai pagoi disa peshkatarë që ta çonin atje por shtyp re,klamen dhe vazhdo

Turpi: Si u vardisen vajzave meshkujt e turpshëm

Meshkujt “zhurmaxhinj” nuk e kanë problem t’u vardisen vajzave dhe kur e bëjnë këtë, gjithsesi e kuptoni se ç’po ndodh. Ndërkaq, ata që janë të turpshëm janë pak misteriozë, andaj nuk janë të rralla rastet kur nuk jeni të sigurt se a po i pëlqeni apo edhe fare nuk e di se si e keni emrin.
Nëse ndonjë mashkull i turpshëm flirton me ju, mund ta kuptoni në bazë të këtyre shenjav:shtyp re,klamen dhe vazhdo

E cuditshme: Ja sa kushton një filxhan kafe në qytete të ndryshme të botës

Banka zvicerane “United Bank of Sëitzerland”, në kuadër të kërkimit të madh vjetor për çmimet dhe fitimet, ndërmjet tjerash është marrë edhe me çmimet e kafesë në qytete të ndryshme të botës. Hulumtimi merret me çmimin e një kafeje në kafene të zakonshme.
Kryeqyteti i Katarit Doha ndodhet në krye të listës dhe njerëzit mesatarisht për këtë pije të adhuruar duhet të paguajnë,shtyp re,klamen dhe vazhdo

VIDEO/ E pabesueshme, por në Islandë vihet ngrohje poshtë asfaltit

Në Islandë, përdoret uji i nxehtë gjeotermik për të ngrohur shtëpitë.
Uji i nxehtë vjen në shtëpi me një temperaturë prej 74 gradë C dhe qarkullon nëpër radiatorë të cilët lëshojnë nxehtësinë në temperaturën më të pranueshme të mundshme dhe në mënyrën më shtyp re,klamen dhe vazhdo

// NASA dërgon në Mars robotin e misionit ‘InSight’

Shtetet e Bashkuara po dërgojnë një robot tre këmbësh me një krah lëvizës në sipërfaqen e Marsit. Roboti pritet të zbresë në Planetin e Kuq të hënën. Ai do të jetë në gjendje të gërmojë në një thellësi prej pesë metrash nën sipërfaqen e Marsit dhe do të dërgojë të dhëna për studime të mëtejshme nga shkencëtarët e Agjencisë Kombëtare të Hapësirës dhe Aeronautikës, NASA:shtyp re,klamen dhe vazhdo

Lëvizja e fortë e Tramp dhe mobilizimi i ar;matave Ruse. A do nisë Lu;fta e Tretë Botërore në Ukrainë?!

Pas su.lmeve të lu.ftanijeve ruse kundër atyre të Ukrainës në detin Azov, situata mes dy vendeve sa vjen dhe agravon. Mjaft analistë të gjeopolitikës e shohin konfliktin ruso-ukrainas si një shkëndijë që mund të përfshijë edhe Shtet e Bashkuara të Amerikës dhe NATO. Ndërkohë që presidenti ukrainas Petro Poroshenko deklaroi dje se vendi i tij po përballet me “kër.cënimin” e pushtimit rus dhe shpë.rthimin e një “lu.ftë totale” me Rusinë, Rusi ka afruar në kufi forca të,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Foto/ Anija më e madhe e lundrimit në botë niset drejt Amerikës

Symphony of the Seas e Royal Caribbean kushtoi 1.35 miliardë dollarë për të ndërtuar dhe është 365 metra e gjatë si edhe mund të mbajë më shumë se 6.600 pasagjerë.Imazhet e publikura tregojë anijen madhështore në portin e Miamit gjatë natës.
Symphony do të qëndrojë gjatë gjithë vitit në PortMiami duke filluar nga ky muaj. Anija mbërriti në qytet të premten pas një udhëtimi 12-ditor nga shtyp re,klamen dhe vazhdo