A e dini se: Pse meshkujt ende frikëohen aq shumë nga femrat ambicioze ?

Kur Lauren, një inxhiniere mekanike 27 vjeçe, e takoi tanimë ish të dashurin e saj në festival, u dashurua. Ai e bënte të qeshte, seksi ishte i mrekullueshëm dhe ishte intelektualisht stimulues. Mirëpo kur përzgjedhjet e lokaleve u cilësuan si tepër luksoze nga ai, u pyet se sa e kishte rrogën dhe nga momenti që e kuptoi se ajo kishte rrogë shumë më të madhe se ai, filluan problemet. Ai nuk mund të përballonte faktin se e dashura e tij ishte më produktive dhe më e suksesshme se ai.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Ky fenomen është i njohur nga femrat e suksesshme dhe ambicioze që nuk varen nga askush. Shumë studime tregojnë se kur janë pyetur, meshkujt kanë pohuar se preferojnë të dalin me femra ambicioze mirëpo praktika na tregon të kundërtën prandaj shumë femra e nënvlerësojnë veten qëllimisht që të futen në lidhje. Kur femrat studente u pyetën për ambiciet e tyre në të ardhmen brenda një grupi tërësisht me femra, ato pohuan se dëshirojnë punë të suksesshme dhe të paguar mirë, me disa ditë udhëtimi dhe me pak orë pune mirëpo kur të njejtat u pyetën para grupit të përzier edhe me meshkujt, përgjigjet ishin se dëshironin punë që i përshtatet nevojave familjare, vende pune me paga më të vogla por më fleksibile.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Më zonjë Remzia se reja e saj, e dëshmon kjo foto

Remzia dhe reja e saj hyn në senzacionin e këttij raporti në mediat kosovare. Së fundi këto dyja i dhanë shumë publikut nga privatësia e tyre familjare, përcjell ORAinfo.Por, gjithmonë vëmendja e publikut është e përqendruar në raportin e tyre.

E në këtë aspekt këto dyja po shfaqen të sukseshme.Reja e saj ka publikuar një foto me Remzien ku mbi foto ka vendosur një zemër në mënyrë që t’ia shpreh dashurinë asaj.Këtu vërehet edhe diçka. Remzia duket shumë në formë si një vajzë e re pavarësisht moshës ajo duket se poi a kalon edhe resë së saj.Kjo foto e dëshmon më së miri.shtyp r,eklamen dhe prit pak

Në Shkup shiten Viza B për Zvicër, ja sa është çmimi

Rrjetet sociale janë të vërshuara me shpallje për Vizë B (Ausweis), për punë në Zvicër, për punë dhe vendosje të siguruar për banim. Aty thuhet se vizat jepen për meshkuj dhe për femra.
“Oferta për meshkuj për vende pune: Ndërtimtari, (nuk nevojiten njohuri të veçanta, punë fizike ndihmës,) molerë, mjeshtër pllakash, mjeshtër për gips pllaka me përvojë. Shoferëme Kategori B, për të vozitur kamion të vogël me karrocë deri 3.5 tonë. Për këtë punë nevojitet njohje elementare e gjuhës gjermane.
Hap linqet e meposhtem per me teper

E braktisur nga burri dhe babai? Ja si mashtron Ardit Gjebrea për të fituar nga reklamat(VIDEO)

Këtë të diel në rubrikën “Shihemi në gjyq” të emisionit e “E diela Shqiptare” u publikua një histori e dhimbshme e një gruaje që kishte një djalë 13 vjeçar, e cila e kishte rritur e vetme pasi bashkëshorti e ka braktisur për 13 vite.

Ajo i kërkonte ndihmë babait të saj 72-vjeçar pasi e braktisur nga bashkëshorti nuk ka një shtëpi ku të fusë kokën.
Shih me shume, duke klikuar linkun poshte

Një tjetër çme;nduri në Dubai: Ja projekti më i ri


Ndërtuesit kanë zbuluar planet për të rikrijuar qytetin e famshëm italian.Gondolat dhe kanalet komplekse do vijnë në një version të përshtatur për Dubain.
Venecia Lundruese do jetë një destinacion me pesë yje. Ky do jetë i pari resort me pesë yje si një destinacion lundrues. Projektuesi tha se qëllimi është që të sjellin sharmin, qetësinë dhe kulturën e Venecias në Dubai.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

kujdes: Çdo grua duhet t’i dijë këto 5 truke me sodë buke

Nëse keni kërkuar për mjekime natyrale ose keni kërkuar këshilla nga gjyshet tuaja, me siguri do jeni ndeshur me përdorimet e shumta që soda e bukës ka. Më poshtë do ju rendisim 5 përdorime të fuqishme të sodës së bukës:Antacid për djegjen e stomakut:Pasi keni ngrënë shumë shpejt, ose diçka djegëse apo gjëra që kanë shumë acid, stomaku juaj mund të reagojë në një mënyrë jo të mirë duke ju sjellë kështu dhe komplikacione. Një lugë me sodë buke në 250 ml ujë do t’ju ndihmojë të neutralizoni aciditetin e,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Bëni një banjë me sodë:
Jua kemi thënë shumë herë deri më tani. Ne jemi ajo çfarë përthithim. Një banjë me sodë buke mund t’ju ndihmojë të alkalizoni dhe detoksifikoni lëkurën tuaj, por edhe pjesë të ndryshme të trupit të cilat nuk u kushtoni shumë vëmendje. Mund të hidhni 5 lugë sodë buke brenda vaskës tuaj dhe shijoni nja banjë detoksifikuese.
Pastroni rrobat e fëmijës tuaj:
Shumica e detergjentëve përmbajnë metale të rënda dhe toksina të tjera. Fuqitë vepruese që ka detergjenti për të hequr njollat dhe për të luftuar aromat janë ekstremisht acidike dhe të dëmshme për lëkurën e njeriut, veçanërisht tek fëmijët dhe bebet. Përzieni 1 lugë me sodë buke me një gotë ujë dhe përdoreni për të pastruar njollat tek rrobat e bebeve tuaja!

Pastroni frutat dhe perimet tuaja:
Edhe pse kemi folur jo pak herë për benefitet e të blerit të frutave dhe perimeve tek tregu i fermerëve për shkak se janë plotësisht bio, ekziston rreziku i disa baktereve që jetojnë në sipërfaqen e perimeve. Prandaj ju këshillojmë se para se t’i gatuani perimet tuaja, përdorni pak sodë buke për t’i larë fillimisht ato
Hiqni aromën e keqe nga këpucët tuaja:
Në vend që të hidhni aromatizues këpucësh, që përmban shumë kimikate të rrezikshme ju rekomandojmë të hidhni pak sodë buke tek këpucët tuaja

Frozen 2 revela nuevas imágenes y dos personajes

Durante las actividades de la D23 Expo, Disney ya reveló un nuevo trailer de Frozen 2, en donde se muestran nuevas imágenes y dos personajes.
La secuela de la exitosa película infantil que es protagonizada por las princesas Elsa y Anna se estrenará en el cine el 22 de noviembre de 2019. mira m as abajo..


Los nuevos personajes son: la reina Iduana y el teniente Matthias, la reina iduana aparecerá cantando una canción . En Frozen 2 se explicaran los orígenes de los poderes mágicos de Elsa y cómo es que logró obtenerlos desde que nació.

Nje Pitoni gëlltit cjapin, banorët e gjejnë dhe ia nxjerrin nga barku


Gjarp.ërinjtë janë ndër krijesat më dinake dhe më të rrezikshme që jetojnë në planetin tonë.
Vlen të theksohet se pjesa dërrmuese e njerëzve tme.rrohen nga ky zvarranik i fri.kshëm, kafshimi i të cilit mund të rezultojë fa.tal në shumicën e rasteve. Ata sulmojnë jo vetëm njerëzit, por edhe kafshët e tjera. Së fundmi, një piton 4 metra i gjatë ka gllabëruar një dhi, që e “vodhi” nga një fermer.shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Rudina Hajdari serisht ja palon Bashes: Vërtet nuk di shqip, por anglishtja ime ka tro’nditur amerikanët dhe gjermanët!


Dy statuse tmerrësisht të fuqishme ka lëshuar sot në rrjetet sociale, deputetja shumë e njohur e opozitës së re, Rudinë Hajdari.Të dy statuset në të njëjtën orë, të dy nga tre rreshta dhe po të dy, për të njëjtin problem mbarëkombëtar. Allah, allah, ç’po i ndodh kësaj bote?! Përfundimisht Rudina Hajdari, ju shpjegon me këto dy statuse shqiptarëve, përse ajo bën gafa në çdo fjalim që mban në parlament, pse ajo vret një pjesë të zanoreve, gëlltit gjysmëm e bashkëtingëlloreve të gjuhës shqipe dhe përse ajo nuk e futshtyp r,eklamen dhe vazhdo

Lirohen gylenistët, por nuk pranojnë të kthehen në Kosovë: Duam t’i shërbejmë Erdoganit deri në vd;ekje


Menjëherë pasi Ministria për Ri-Edukim dhe Vetëdijësim në Turqi doli me një deklaratë se gjashtë gylenistët e ar.restuar në Kosovë dhe ek.str.aduar në Turqi pas një viti janë kthyer në rrugën e drejt të Allahut, që në Turqi e trason Recep Tayip Erdogan, kanë dalë në konferencë vet gjashtë gylenistët.shtyp r,eklamen dhe vazhdo