Lajmi: Gjenerali sërb – Shqiptarët e bashkuar me kapacitetin e tyre ush;tarak nuk i mbrojnë dot as kufijtë e jo më të push’tojnë !

E vërteta është se kapacitetet ushtarake të shqiptarëve janë duksh më të dobta se ato të Sërbisë. Ne kemi qenë jemi dhe do jemi forca e parë dhe më e fuqishme ush,tarake në Ballkan. Sado që NATO dhe SHBA-të tentojnë të fuqizojnë Shqipërinë dhe Kosovën e kanë të kotë pasi tradita ushtarake e jona është e përsosur. Sërbët dhe krenaria sllave janë në duar të sigurta dhe ne jemi garancë për të,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Lajm i madh për Kosovën, po vijnë investime miliardëshe, pritet te punsohen shum të rinjë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike.

Ministri bëri të ditur se investitori i parë strategjik i ka përmbushur kriteret teknike, shtyp re,klamen dhe vazhdo ketu artikullin e plote

Urime Kjo është 24 vjeqarja, shqiptarja e parë asambleiste ne Zvicër, ja çfarë po shkruajnë media për Qëndresa Sadriun

24 vjeçarja, Qëndresa Sadriu është zgjedhur kryetare e parlamentit për komunat Opfikon- Glattbrugg dhe Glattpark. Për marrjen e detyrës së re të Qëndresës kanë shkruar edhe familjarët e saj në rrjetin social në “Facebook”.

Këtë post ajo e ka si pjesëtare e Asamblesë Komunale nga Partia Socialdemokrate (SP). vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

Shqip: – Mediat serbe në panik: A do të kthejnë shqiptarët tokat e tyre deri në Nish?

Gazetat serbe shkruajnë se shqiptarët po vazhdojnë të provokojnë serbët, dhe provokimet më të reja sipas, gazetave, janë pasqyruar në shkrimet e medieve shqiptare, të cilat thonë se kanë dëshmi se Nishi gjithmonë ka qenë qytet i tyre.
Media serbe duket e shqetësuar nga shkrimet e medieve shqip, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

Shendeti: “Tre të vd;ekur në 48 orë”, habit specialistja: Është gr’ip normal

Ditën e sotme është shënuar vi.ktima e tretë në Shqipëri, që dyshohet se shkak për vd.ekj.en është bërë vi.usi Ah1N1, ose siç njihet ndryshe gr.ipi i der.rit.

Lajmin e ka konfirmuar në një deklaratë për mediet, specialistja Silva Bino, e cila bën me dije se dy raste janë të konfirmuara që vi.ktim.at janë ek.zam.inuar me gripin e der.rit nga, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

Lajm i mirë: Amerika, Britania, Gjermania dalin në krah të Kosovës, bllokojnë Këshillin e Sigurimit

Ende mbetet e paqartë nëse Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të debatojë për Kosovë më 7 shtator.

SHBA, Britania e Madhe, Gjermania dhe Polonia janë shprehur fuqishëm kundër rapo rtimit tremujor të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së për Kosovën, ka thënë ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq,shtyp re,klamen dhe vazhdo ketu artikullin e plote

Shqiptari në Britaninë e Madhe ‘zgjedh’ mënyrën e fri;kshme për t’i dhënë fund jetës (Video)

Një ngjarje tra;gjike ka ndodhur në Fulham Broadway të Britanisë së Madhe.
Në redaksinë e ShqipëriaIme ka mbër;ritur një mesazh bashkëngjitur dhe kjo video që tregon ngjarjen e rëndë sesi një shqiptar i ka dhënë fund jetës së tij.Personi kishte 13 vite në Britaninë e Madhe, por i pa pajisur me letra, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

E turpshme: 15 vjeçarja sjell fëmijë në jetë, nëna e të miturës do t’ju thyejë zemrën me dëshminë e saj

Një histori tronditëse është transmetuar në programin online të GSH, “Fol me psikologen”.Një nënë ka treguar se nuk di asgjë për vajzën e saj prej dy vitesh. Ajo ka treguar se vajza e saj, solli në jetë një fëmijë në moshën 15-vjeçare.Më tej nëna është shprehur kështu:Përshëndetje! Jam Mira dhe prej 2 vitesh nuk di asgjë se ku është vajza ime, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

Flet Elvis Naçi: Ramush Haradinaj meriton respekt, ka luftu, për Kosovë, por e keqja e tij është kjo

Elvis Naçi: Ramush Haradinaj meriton respekt, ka luftu, për Kosovë, por e keqja e tij është kjoKëtë javë n’Kosovë Show i ftuar ishte Hoxha Elvis Naçi.

Elvis Naçi, u pyet nga moderatori Shpetim Desku, se cila është e mira dhe e keqja e Ramush Hardinajt. Naçi nuk ngurroi fare të përgjigjet, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..

Humbisni 4-5 kilogramë në javë me dietën e mrekullueshme me majdanoz

Majdanozi është një përbërës që kryesisht përdoret për zbukurim, por përveç kësaj, majdanozi përmban katër herë më shumë vitamina C se portokalli, duke qenë një stabilizues i mirë. Gjithashtu është i shkëlqyer për mëlçinë, një kurë e mahnitshme për veshkat etj.
Përveç vitaminës C, majdanozi përmban gjithashtu 20% proteina, flavonoide, vazhdoni mbi rekl’amen dhe me poshte..