E pabesueshme: Ish-futbollisti gjerman Asamoah ndihmon shërimin e vogëlushes kosovare

Fondacioni i 40-vjeçarit e ka ndihmuar në aspektin financiar vogëlushen kosovare e cila vuante nga një së mundje e rëndë në zemër.Futbollisti me prejardhje ganez tash e një kohë ka hapur fondacionin e tij ku ka shprehur vullnetarizëm për t’i ndihmuar njerëzit që kanë së mundje të kushtueshme.Përmes llogarisë personale në Twitter, Asamoah ka publikuar një fotografi ku mbanë në duar Oltën.
“Sot së bashku me fondacionin tim, kemi vizituar zemrushen e vogël Oltën nga Kosova në Qendrën Klinike të Zemrës në Freiburg. Nuk ka asgjë më të mirë për mua se ta shohësh një fëmijë që mund të buzëqesh prap”, shkroi ai.,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Shkurta dhe Shyhretja mund të mos flasin mes vete por kjo këngëtare shqiptare ‘çme;ndet’ pas tyre (Video)

Shkurte Fejza dhe Shyhrete Behluli nuk janë më shoqe.
Ndonëse ato dikur kanë kënduar bashkë, sot as nuk përshëndetën, e ky rap.ort i tyre padyshim që ka rënë në sy të medieve dhe publikut, shkruan lajmi.netEdhe pse ato nuk flasin, audienca nuk është ndarë në mes për të zgjedhur njërën apo tjetrën.Zaimina Vasjari të paktën i pëlqen të dyja. Në rubrikën ‘Kë zgjedh?’ të emisionit ‘Mirage’, ajo ka dhënë një përgjigje akoma më interesante kur është pyetur Shkurta apo Shyhretja!,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Una mujer de 60 años da a luz y su esposo la abandona al ver al bebé

Imagina que te enteras a la edad de 60 años que estás embarazada. ¿Qué harías?
Esto es lo que les pasó a Atifa Lijajic y Serif Nokia. Cuando recibieron la noticia no podían creer que iban a convertirse en padres a su edad. Aunque Serif no estaba muy convencido con la idea de tener un bebé a sus años, decidió apoyar a su esposa que sí lo deseaba… pero no sabía lo que iba a pasar después.lee abajo

FejaIslame: – A flet Kur’ani për borën? Do të mahniteni nga kjo histori në Kuran.

Në Kuran, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani nuk e përmend dëborën, pasi ai u drejtohet arabëve të cilët nuk e njihnin borën.

Vetëm ata që merreshin me tregti dhe udhëtonin drejt vendeve ku binte borë, e dinin si është bora. Vendet me të cilat arabët bënin tregti, ishin kryesisht ato të Shamit (Lantonit), ku hyn dhe Libani.Kishte arabë si Gasasinët, të cilët e njihnin borën, por shumica e arabëve të tjerë nuk ia kishin idenë. Në jetëshkrimin e Profetit Muhamed përmendet një histori e cila ka të bëjë me borën. Kur ishte i vogël dhe jetonte në fisin Benu Sad, një ditë ndodhej në shkretëtirë duke luajtur me fëmijët e tjerë. Vijnë dy burra me rroba të bardha, të cilët mbanin në dorë një tas.

Ata e morën Profetin a.Muhamed s dhe ia lanë zemrën. Vetë Profeti tregon:”Ata ma lanë zemrën me borë.” ”Kur ma nxorrën zemrën, hoqën prej saj diçka të zezë.”, thoshte Muhamedi në rrëfimin e tij.Rreth faktit që ëngjëjt ia lanë zemrën me borë, unë bisedova me një doktor, i cili më tha:”Dihet që vendosja e zemrës në dëborë, e mbron atë dhe nuk lejon vdekjen e qelizave.

Duke e ulur temperaturën e zemrës në 18 gradë, ne reduktojmë harxhimin e oksigjenit nga qelizat e zemrës.Më parë, kur kryenin ndërhyrje kirurgjikale në zemër, e ulnin temperaturën e trupit të pacientit në 20 gradë.Këtë e bënin për të mbrojtur trupin nga problemet që mund të lindnin si pasojë e mungesës së oksigjenit.

Kështu mbrohet jo vetëm zemra, por edhe truri, veshkat dhe shumë organe të tjera. Më parë, operacionet e zemrës zgjasnin më shumë se dymbëdhjetë orë.Kur një pacienti i kryejmë transplant zemre, zemrën që do i vendosim, e fusim në një enë e cila përmban lëndë ushqyese për zemrën dhe në një temperaturë konstante 18 gradë.Kjo bëhet për të ulur konsumin e oksigjenit nga qelizat e zemrës. Dëbora e ruan trupin e njeriut, pasi redukton aktivitetin e qelizave.

Dime cuál árbol te gusta más y te diré un gran secreto de tu personalidad

Los test psicológicos pueden ser aplicados en distintas áreas, estos son herramientas psicológicas muy útiles que pueden ayudar a descubrir más no sólo sobre nosotros mismos sino también sobre otras personas. Además de ayudarnos a conocernos mejor, también nos ayudan a enfrentar miedos e incluso nos dice rasgos o áreas que podemos mejorar en nuestra persona.

En algunos lugares se les ha dado mucha importancia, tales como en las academias de policía o de aviación, incluso en la mayoría de las empresas privadas, ya que estos pueden definir la personalidad de una persona.

Es por eso que en esta ocasión te traemos un test que te ayudará a descubrir cuáles son los cambios para los que debes prepararte basándonos en la psicología del color, el resultado que obtengas también revelará algo nuevo sobre ti y tus deseos más ocultos de este año.

Lo único que debes hacer es observar la imagen y elegir uno de estos árboles el cual te gustaría que estuviera en tu jardín, presta atención a tu voz interior y que sea tu instinto el que elija.

Su bebé enfermaba cada día más, hasta que vio su nariz y descubrió el hor’ror’oso motivo

Meghan Budden es una mamá de Nueva Jersey que hace poco vi;vió una exper;iencia tr’au’mát’ica. Todo com;enzó en casa mientras cuidaba de su bebé. Cuando se sonó la nariz, Meghan desc;brió que tenía unas pequeñas motas negras.
Pero entonces, cuando fue a darle el pecho a su bebé, también vio unas manchas negras similares en su nariz.mira la video de bajo,,

Con 17 años ya es madre de 7 hijos, los padres de estos se niegan a ayudarla. Esta es su historia

Por desgracia hoy en día la sociedad suele reaccionar de una manera negativa ante las madres jóvenes, incluso muchas personas ven con desprecio a esta mujer sin importarles su historia, mientras otras personas piensan que los gritos, regaños y
la vergüenza ya no son la opción correcta y prefieren ayudar a estas mujeres en esta difícil situación.lee abajo

Ramush Haradinaj: Edhe ata që falen në kishë, edhe ata që falen në xhami, janë…

Ai tha se që nga Shkodra deri në Pazar të Ri janë vëllezër shqiptarë pavarësisht nëse falen në xhami apo kishë.“Në takimin vëllazëror sot me malësorët e Plavës e Gucisë. Prej Shkodrës e deri në Pazar të Ri, jemi vëllezër, edhe ata që falen në xhami edhe ata që falen në kishë, janë vëllezërit e mi shqiptarë. 100 për qind Dinjitet”, shkroi Haradinaj në Facebook.shtyp re,kllamen dhe shiko se cfar ju shfaqet ju

A mund te besoni se ky kengetar shqiptar po martohet me serbe

7 vite të lidhur Eriku dhe e fejuara e tij martohen në një ceremoni të madhe, organizuar në një nga restorantet në Tiranë, ku e ftuar speciale do të jetë Aurela Gaçe.Eriku dhe Romina kanë zgjedhur datën 17 gusht për të kurorëzuar dashurinë e tyre. Me sa duket këngëtari e ka mbajtur të fshehtë faktin që do të martohet dhe e mësuam pak para se t’i japë fund beqarisë.Vite më parë, Erik Lloshi ka qenë i lidhur me modelen se. ksi shqiptare, Jola Pogri, të cilës i dedikonte baladat e tij. shtypee ne rek ,lame pritni tre sekonda shiko te plote lajminn..

11 geniales trucos de matemáticas que nunca te enseñaron en el colegio

Hay gente que nace con la habilidad para sumar sin ocupar los dedos, el resto lo pasa muy mal en clases de matemáticas durante buena parte de su vida. Estos doce atajos podrían haberte aliviado de más de un dolor de cabeza. Si tienes hijos o hermanos pequeños, no seas malo y muéstrale este post,mi.ra la video de bajo